dinamo ERP 1992 yılında, iki sanayi firmasında (Kablo Sanayi ve Otomotiv Yan Sanayi) geliştirilmeye başlandı. Yazılımın bugün de diğer MRP / ERP yazılımlarından ayrılmasına neden olan özgün çizgi o günlerde çizildi. diyalog bilgisayar, 1994 yılında yazılımı, genel bir MRP / ERP çözümü haline getirerek d7000 adıyla daha geniş kullanıcı kitlesine ulaştırabilmek amacıyla kuruldu. d7000, 2000’li yılların başlarına kadar kullanıldı ve yerini aynı ürünün windows sürümü olan dinamo ERP’ye bıraktı.

2009 yılında ise yazılımın başlangıcından beri kullanılan Pervasive Database Yazılımı yerine çok kullanılan diğer veri tabanları (Oracle, MS SQL) ile çalışabilecek şekilde yenilendi ve dinamo SQL adını aldı. Birleşik Yazılım, 2009 yılı sonunda yazılım çalışmalarını, Uluslararası platformda sürdürmek ve internet teknolojileriyle geliştirmek amacıyla kuruldu.

Yazılım, MRP ve MRP-II yöntemlerini, sipariş üzerine üretim yapan firmalara özgü yorumlayarak içermektedir. Bu yorum, muhasebe, finans, satış, satınalma, maliyetlendirme ve diğer tüm çevre faaliyetler ile bütünleşik yapıda çalışmaktadır.Yazılımın içinde SPK ve VUK esaslarına uygun bir muhasebe sistemi, çok dövizli çalışan finans sistemi, en karmaşık sevkiyat ve depolama uygulamalarını kolayca çözebilen bir lojistik kurgusu, son derece akıllı barcode düzenleri, müşterinizin her hareketini izleyebilen CRM uygulamaları, internet ile on-line konuşabilen sipariş sistemi, çok dövizli maliyetlendirme ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş maliyet muhasebesi, sonlu kapasite iş sıralama, kalite sistemi, insan kaynakları ve personel bordrosu, periyorik bakım, gibi her biri kendi başına birer ürün olabilecek modüller var. Yazılım aynı zamanda detaylı bir yetkilendirme sistemi, iş süreçleri takibini içermektedir. Özelleştirme amacıyla kullanıcılar tarafından makrolar hazırlanabilmekte, ve Com arayüzü ile diğer yazılımlar ile haberleşebilmektedir.

www.birlesikyazilim.com