İşletme bütçelerinin şirketlere en önemli faydası,  bütçelenen dönemdeki faaliyetlerin gerçekleşen dönem ile ilişkisinin kurulması ve buna uygun hareket alanının belirlenmesidir. Bu yapılanma sayesinde her bir iş birimi detaylı bir şekilde ne yapması gerektiğini, sorumluluk alanı çerçevesinde daha detaylı özümseyecek ve  alınacak aksiyonlar ile şirketin belirlemiş olduğu hedeflerine ulaşmasında en üst düzeyde katkı sunacaktır.

İşletmeler, doğru planlanmış  bütçe yönetimi ve bütçeleme teknikleri  ile hedeflerine daha doğru ve daha hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Uygulanacak ve takip edilecek bütçeleme yöntemi ve tekniği kolay kullanılabilir, kolay izlenebilir ve  hızlı aksiyon alınabilir bir alt yapıya sahip olmalıdır. Yalın ve anlaşılır bir bütçeleme sistemi kurulmadığı sürece yapılan değerlendirmelerin hedefe ulaşamayacağı esasını dikkate alan bizler, sistematik fakat bir o kadar da yalın bir bütçeleme tekniğini siz müşterilerimiz için modelledik. Bu model sayesinde;

-Şirket sonuçları aylık bazlı tahmin dönemleri ile karşılaştırılabilecek,

-Sapma ve verimsizlikler detaylı analiz edilebilecek,

-Şirketin stratejik planı ile entegre edilebilecek,

-İşletme dönem içerisindeki faaliyetler çok rahatlıkla ölçümlenebilecek,

-Faaliyetlere yön veren politikaların etkileri sorgulanabilecek,

-Bütünü görerek detaylarda kaybolunan zamanın önüne geçilebilecek,

-Değişen ekonomik konjonktür yapısında kolaylıkla esnek bütçe-hedef modelleri tasarlanabilecek.

BMI Yazılım ve Danışmanlık, profesyonel kadrosu ile işletmenize en uygun bütçe alt yapısını modelleyerek, bütçenizi kendinizin yönetebilmesi için hem teknik hem de yönetsel eğitimleri ve danışmanlık hizmetlerini sunuyor.

Bütçe Yönetimi ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçiniz.